S rozvahou a objektivně II.

čtvrtek 6. březen 2014 00:12

S rozvahou a objektivně - byl nadpis mého článku v době krvavého vrcholu krize na Ukrajině před dvěma týdny.  

       Smyslem bylo poukázat na nutnost objektivního pohledu na situaci na Ukrajině, neukvapenost v pohledu na znepřátelené strany a jejich motivace, reálné zhodnocení možností prosadit zájmy Západu na úkor Ruska, tzn. reálnost vytržení Ukrajiny z historického a ekonomického zakotvení, jakožto ochoty Ruska takový vývoj akceptovat, roli Západu a to vše s ohledem na nebezpečí z toho vyplývající.

       S radostí jsem pozoroval, že mezi diskutujícími ohledně tématu Ukrajiny jsou i ti, kterým je takový přístup vlastní a kteří nepodlehli jednostrannému informování hlavních médií  a své názory rozvážně utvářejí i na základě jiných, než mainstreamových zdrojů.

       Na druhé straně bylo možno pozorovat množství zapálených blogerů a komentátorů, kteří nám denně servírovali své zaručené, jednostranné a určitě jediné pravdivé názory a informace o dění a vývoji na Ukrajině, o tom, kdo je ten největší darebák, kdo je zaručeně vrah a kdo je oběť. Svůj pohled pak dokládali lavinami odkazů na články, pohříchu lovenými v oněch jednostranně orientovaných médiích. Místy to vypadalo jako soupeření o titul největšího demokrata, největšího empatického ochránce bojovníků za lepší zítřky.      

       Není divu a je to na BB spíše pravidlem, že se na tyto samozvané věrozvěsty jediné pravdy nalepují většinou anonymové, kteří, věrni své tradici, aniž by použili argumenty, sprostě napadají jinak, v tomto případě střízlivě, uvažující diskutéry a nadávají jim do rusofilů, soudruhů, komunistů apod., čímž dokládají svou duševní nedostatečnost.

       V posledních dnech je však možno pozorovat sníženou aktivitu a nadšení zmíněných věrozvěstů s největší pravděpodobností v souvislosti s novými informacemi, které se vynořují z hlouby ukrajinského pekla a které např. označují smrtonosné odstřelovače za žoldáky najaté opozicí, což bylo předmětem hovoru estonského ministra zahraničí s šéfkou diplomacie EU, které hovoří o poměrně vlažném počínání Janukovyčových bezpečnostních oddílů, o temné minulosti opozičních vůdců pronikajících do nových struktur, či obecné nedůvěře obyvatelstva k vůdcům z Majdanu atd., atd.

       Jedná se o informace velmi závažné, které je nutno vzít v úvahu, nikoliv však fanaticky, nýbrž, jak nadpis opět praví – s rozvahou a objektivně !

Jan Lupoměský

Jan Lupoměský

Jan Lupoměský

"...v poslední době se kolem nás začínají dít divné věci ..."

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora