Elementární úcta k hlavě státu II.

úterý 12. listopad 2013 12:46

Před nedávnem zde na BB proběhla diskuse, která nedala jednotnou odpověď na uvedené téma.  V prostorech Národního divadla včera měla premiéru hra, znevažující všechny naše novodobé demokratické prezidenty, což podpořilo můj názor, že elementární úcta k hlavě státu patří do výbavy občana, který ctí tradiční hodnoty, nepodléhá plytkým modernismům a navzdory existujícím jednotlivým nedostatkům si uvědomuje ohromný pozitivní krok, kterým naše společnost před čtvrtstoletím vykročila.

       Můj údiv vzbudila již dříve informace, že se jakási bulvární taškařice znevažující prezidenta má uskutečnit na prknech Národního divadla a považoval jsem ji za kachnu už z toho důvodu, že by na místě, které stvořil „národ sobě“, byl stejný národ zostuzen za svou demokratickou volbu.

       Zmíněný pamflet jsem samozřejmě neviděl a ani bych vidět nechtěl, ale z dnes zveřejněných informací se můžeme dozvědět, že kromě primitivních narážek na současného prezidenta a urážek prezidenta předchozího, je necitlivě a ignorantsky znevážen i zesnulý prezident Václav Havel, jehož popel je z lajny šňupán aktéry pamfletu. Dekoraci pak utváří několik záchodů, na nichž se povalují korunovační klenoty českých králů a zaneřáděná česká vlajka.

       Údajně se na konci tleskalo, což napovídá o existenci části společnosti, která považuje takový výtvor za humor, státní symboly za cajky, do nichž je moderní kopnout a demokracii za něco samozřejmého, což je možno libovolně nadužívat.  Je signifikantní, že právě tito lidé patří k hlasitým kritikům poměrů v politice a společnosti.

Info převzaty z : http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/-FOTO-Snupani-Havlova-popela-Nagyova-s-bicikem-Herci-predvedli-v-Narodnim-kabaret-o-Zemanovi-293082

Jan Lupoměský

Jan Lupoměský

Jan Lupoměský

"...v poslední době se kolem nás začínají dít divné věci ..."

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora